Jedinečné setkání s tibetským učitelem Vivekem a českým buddhistickým mnichem Dhammadípou

Zveme Vás na jedinečnou besedu dvou osobností!

Setkání netradičního učitele buddhismu a meditace Tsevang Norbu Viveka ze severoindického Ladakhu a světově uznávaného českého buddhistického mnicha Bhante Dhammadípy se uskuteční v pondělí 6. května 2024 od 19:30 hodin v MEDITÁRNĚ Boutique hotelu RADUN****.

 

Tsewang Norbu Vivek vystudoval buddhismus ve škole „Maha-Bodhi Society Bengaluru” a následně na univerzitě „Arya Vidya shala scool, Bengaluru”. Vyučoval ve významných školách a budhistických klášterech v Indii, Thajsku a Švýcarsku. V současné době je prezidentem „International Fellowship of Budhist Youth Ladakh“, organizace zaměřené na duchovní a osobní rozvoj mladých lidí v Ladaku. Od svého mistra získal Vivek nejvyšší titul „DHAMMACARI“. Vivek žije v Ladaku, zvaném též Malý Tibet, kde založil „Dhammahouse“ (Domov pro meditující a osobní rozvoj). Na stránkách Dhammahouse.cz, můžete získat přehled aktivit Viveka v České republice. Vivek o sobě s úsměvem říká, že není buddhista, ale následovník Buddhy 🙂

Ctihodný Dhammadípa (znamená „Ostrov buddhismu“, nebo „Ostrov Dharmy“), vlastním jménem Tomáš Petr Gutman, se narodil v bývalém Československu v roce 1949. V 19-ti letech opouští republiku. Chce cestovat, být svobodný, ale poměry v socialistickém státě mu to neumožňují. Navíc ho šedý svět a způsob života nijak neinspirují. Hledá štěstí, navštěvuje silná místa jednotlivých duchovních tradic (Athos, Jeruzalém, atd.), až se v Německu potká s buddhismem, který ho zaujme jako filosofie vedoucí k moudrosti a k probuzení. Díky univerzálnosti buddhismu se pohledy různých tradic vzájemně nevylučují, nýbrž doplňují. Podle Dhammadípy je tak vlastně jen jeden buddhismus. Ale všechny duchovní směry by měly člověka vést k poznání jeho pravého Já, což není možné bez disciplíny a pochopení toho, že vše je proces a že ulpívání přináší jen utrpení. Plné vědomí naopak člověka vede k pravému poznání. Tomáš Gutman má za sebou mnohá studia (sanskrt, pali, buddhistická filosofie, zen) na světových univerzitách v Německu, Japonsku, USA, Indii a dalších. Mnišskou ordinaci získává na Sri Lance (má celkem tři ordinace v theravadovém a mahajanovém buddhismu). V roce 1996 je v Barmě uznán svým současným mistrem, Ctihodným Pa Auk Saydawem prvním západním žákem, který je kvalifikován učit meditaci. Od té doby Dhammadípa vyučuje meditaci klidu a soustředění a meditaci vhledu – přímého zření v klášterech a vysokých školách po celém světě. Po centru, které založil pro vzdělávání a podporu „nedotknutelných“ v indickém Sakarwadi se Bhante Dhammadípa rozhodl vybudovat duchovní centrum v ČR. Nazval ho Santa Vana „Utišený les“. Je určené pro všechny duchovní směry a buddhistické skupiny různých tradic v duchu teze: „je jen jeden buddhismus“. Centrum nedaleko Malé Skály otevírá všem, tedy i nebuddhistům, kteří chtějí dojít klidu a poznat svou skutečnou Podstatu.


Cena vstupenky 200 Kč / osoba.

Vstupné podpoří domov pro meditující a osobní rozvoj Dhammahouse v indickém Ladaku a výstavbu meditační haly duchovního centra Santa Vana v Českém ráji.

Přednáška je vhodná pro každodenní život každého člověka. 

Rezervace na emailu recepce@hotelradun.cz, nebo telefonicky +420 577 103 692. Bližší informace rádi předají majitelé Jana a Marek Nesázalovi.